Jóga je láska

Hathajóga

Pro toho, kdo se chce začít věnovat józe, představuje ideální cestu. Tento klasický styl jógy je spojením. Propojuje klidné cvičení (ásany) s dechovými technikami (pranajámou) a relaxací.

Při cvičení hathajógy si každý najde to, co je v danou chvíli pro něj důležité – tělo, dech, mysl… anebo spojí vše v jedno.

Jak název napovídá, hathajóga je spojením dvou energií – mužské a ženské části v nás. HA sluneční energie, kladný princip, THA měsíční energie, negativní princip. Hatha jóga učí, že dokonalost je vždy rovnováhou obou pólů a nikdy potlačením jednoho a vyzdvihnutím druhého. Cílem hathajógy je harmonické fungující tělo a správné proudění životní energie v něm, dále pak stabilní, klidná a vnímavější mysl.

Cvičení je vhodné pro všechny, není omezeno ani věkem, ani tělesnou kondicí.

Jak jsem se dostala k józe

Jóga se stala mojí láskou až na druhý pohled. Ten první byl kdysi dávno, kdy mé neklidné mládí nechápalo, co všechno mi jóga nabízí. Tehdy jsem ji celkem lehkovážně pustila. Ona ale věděla, že má být trpělivá a za čas se ke mně vrátila. V době, kdy jsem před pár lety měnila práci, si našla v mém životě – tak nějak přirozeně – místo. Nechala jsem ji tehdy volně vstoupit do svého života a už jsem ji nepustila. A byla z toho láska…. Měla jsem štěstí na ty, kteří mne mojí jógovou cestou doprovázeli a doprovázejí. Jóga mi rozšířila obzory i v mé profesi dětské lékařky. Krásně se mi to v životě doplnilo a přivedlo mně k vnitřnímu klidu a harmonii. A teď si přeju tohle dopřát i Tobě….
Tvá Adel
Menu